Jsme Formata.
Dělníci designu.
K Vašim službám.
Již od roku 1997
Jsme Formata.
Dělníci designu.
K Vašim službám.
Již od roku 1997
Jsme Formata.
Dělníci designu.
K Vašim službám.
Již od roku 1997

Vybrané práce

Národní divadlo
Vizuály Činohry 2012–2015
Goethe-Institut
Das Filmfest 10
British Council
Almanach Reading the City
British Council
Zpravodaje Britské rady 2003–2004
Beauty Servis Group
Katalog Framesi
British Council
Brožura Představujeme Skotsko
British Council
Brožura To je Wales

Služby

Logotyp

Dobrá vizuální identita vyjadřuje esenci značky a je nezpochybnitelnou konkurenční výhodou. Začínáme návrhem logotypu, pokračujeme definováním základních prvků vizuálního stylu a jejich rozpracováním pro různé formáty a média. Výsledky představíme v souhrnném manuálu vizuálního stylu.

Grafický design

Grafický design chápeme nejen jako užitné umění, ale i jako marketingový nástroj, který prodá vaši myšlenku, produkt nebo reklamní sdělení. Designujeme letáky, katalogy, brožury, knihy, plakáty, výroční zprávy, firemní prezentace, dárkové předměty a další. Realizujeme reklamní kampaně.

Předtisková příprava

Předtisková příprava je řemeslo, bez jehož dokonalého zvládnutí není možné „prodat“ sebelépe navržený design. Zpracujeme všechny vaše materiály od sazby, scanů, retuší a fotomontáží. Naše služby vám umožní plně se soustředit na tvůrčí proces s jistotou, že technické provedení bude bezchybné.

Tisková produkce

Tisk je posledním článkem ve výrobním řetězci. Volba materiálu a technologie zásadně ovlivňuje celkovou kvalitu materiálu. Nenecháváme nic náhodě a dohlížíme na celý proces výroby. Tiskneme na plochém i rotačním ofsetu, sítem, flexem, tamponem i digitálem. Ve všech formátech.

Webdesign

Myslíme si, že úspěšný webový design musí být krásný a účelný. Snažíme se vždy o vytvoření vysoce funkční grafiky, která uživatele hladce provede všemi zákoutími prezentace. Design webové prezentace uvedeme do souladu s korporátním stylem a navrhneme jej jako responzivní pro různá koncová zařízení.

Programming

Vytváříme prezentační weby, e-shopy, intranety – vždy na míru stavěné systémy pracující s unikátní funkcionalitou. Navrhneme a provedeme SEO optimalizaci pro snadnou vyhledatelnost vašeho webu. Samozřejmostí je systém pro správu obsahu, díky kterému si můžete svou prezentaci spravovat sami.

Další služby

Navrhujeme a zajišťujeme výrobu 3D objektů a dekorací pro výstavy i firemní akce a dalších prvků pro podporu prodeje. Potiskujeme trika, psací potřeby, vlajky, diáře, čepice, golfové hole aj. Nakupujeme mediální prostor. Distribuujeme podle požadavků klienta.

O nás

Jsme Formata, pražské multidisciplinární studio
zaměřené na grafický design, webdesign a tisk.
K Vašim službám.

Studio Formata bylo založeno v roce 1997. Za více než dvacet let našeho působení na trhu jsme zpracovali tisíce zakázek pro významné tuzemské i zahraniční společnosti – např. pro Národní divadlo, CzechTourism, Česká centra, Elektrodesign ventilátory, Goethe-Institut, British Council, Wella, Pražský hrad a mnoho dalších.

Pro naši práci je charakteristická touha po vynikajícím výsledku, smysluplná kreativita, vysoké pracovní nasazení, osobní přístup k zákazníkům, bezchybné řemeslné a technické zpracování s důrazem na detail a snad i jistá noblesa provedených prací. Důležitá je pro nás konečná užitnost realizovaných prací, jejich čistota, krása.

Navrhujeme:
  • logotypy, značky, vizuální identitu,
  • výroční zprávy, katalogy, časopisy, letáky,
  • plakáty, billboardy, CLV, QS fólie,
  • inzerce, bannery, videa, reklamní kampaně,
  • webové prezentace, e-mailové newslettery,
  • další materiály dle vašich individuálních potřeb

Vždy jsme měli (a stále máme) štěstí na skvělé klienty:

2N Telekomunikace 2N Telekomunikace
British Council British Council
Castrol Castrol
CzechTourism CzechTourism
Elektrodesign ventilátory Elektrodesign ventilátory
Goethe-Institut Goethe-Institut
Metrostav Metrostav
Národní divadlo Národní divadlo
Pražské jaro Pražské jaro
Univerzita Karlova Univerzita Karlova
VŠCHT v Praze VŠCHT v Praze
Wella Wella

Kontakt

Martin Hanyš
Obchod, produkce
+420 608 326 672
Petr Huml
Grafický design, webdesign
+420 608 267 564
Václav Machurka
Předtisková příprava, řízení studia
+420 608 442 662